Multidekor prekursorem zastosowania światła LED w dekoracjach świątecznych

Multidekor, jako pierwsza firma na rynku świetlnych dekoracji świątecznych w Polsce wykorzystała LED-y.

W 2005 roku nasza firma przekonała pierwszych klientów do zastosowania w dekoracjach świątecznych wówczas nowatorskiej technologii – energooszczędnych LED-ów. Świetlne dekoracje okazały się dużym sukcesem Multidekor, dzięki czemu firma rozwinęła skrzydła, stając się liderem rynku. Multidekor stworzył w tamtym okresie na bazie LED-ów wiele nietuzinkowych koncepcji dekoracji dla miast i centrów handlowych.

Czas pokazał, że branża dekoracji i iluminacji świątecznych to prawdziwy LED-owy świat, który ma przed sobą iście świetlaną przyszłością. Multidekor stał się natomiast prekursorem LED-owych dekoracji świątecznych w Polsce. Obecnie trudno sobie wyobrazić dekoracje świąteczne bez zastosowania światła LED.

Dlaczego o tym dziś wspominamy? Po 9 latach, od pierwszej LED-owej realizacji świątecznej Multidekor, laureatami tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki zostali Japończycy Hiroshi Amano, Isamu Akasaki oraz Shuji Nakamura. Naukowców nagrodzono za wynalezienie światła LED, czyli wydajnych diod emitujących niebieskie światło.