Iluminacje Multidekor docenione

Ogród Wyobraźni, którego autorem i wykonawcą jest Multidekor sprawił, że to właśnie Zamość po raz drugi z rzędu zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski”. Firma z Piastowa rozświetla też nie tylko wszystkie trzy miasta, które znalazły się na podium, ale także zrealizowała iluminacje aż 13 z 16 finalistów plebiscytu.

W tym roku Zamość zaskoczył mieszkańców oraz zwiedzających miasto turystów zupełnie nowym, oryginalnym pomysłem na świąteczne dekoracje. Zamiast choinki i tradycyjnych iluminacji bezpośrednio kojarzących się ze świętami na zamojskim rynku pojawił się jedyny w swoim rodzaju multimedialny Ogród Wyobraźni. Spacerując wśród świetlistych tuneli, migoczących roślin i rozświetlonych krzewów mieszkańcy i turyści mogą posłuchać miłych dla ucha dźwięków znanych utworów muzyki klasycznej. Walory oryginalnej multimedialnej iluminacji zaprojektowanej i wykonanej w podwarszawskim Piastowie zostały docenione – zaszczytny tytuł Świetlnej stolicy Polski już po raz drugi zdobył Zamość. – Z Multidekorem współpracujemy od wielu lat, a przygotowywane specjalnie dla Zamościa iluminacje świąteczne zawsze oczarowują mieszkańców oraz odwiedzających nasze piękne miasto turystów. Także świetlny Ogród Wyobraźni okazał się strzałem w dziesiątkę – mówi Marek Gajewski Rzecznik Prezydenta z Urzędu Miasta Zamość – świetlnej stolicy Polski.

Zaraz za nim miejsce na podium zajęły miasta także rozświetlane przez Multidekor: Częstochowa oraz Starachowice. Jednak to nie wszystko – realizacje firmy podobnie jak w ubiegłym roku zupełnie zdominowały konkurs. Wyprodukowane w Piastowie ozdoby rozświetliły ulice i place aż 13 z 16 finalistów plebiscytu.

– Odważna decyzja Zamościa, by na Wielkim Rynku rozkwitł tej zimy świetlny ogród zaprocentowała i pokazała innym miastom, że aby się wyróżnić i naprawdę zabłysnąć należy postawić na oryginalny pomysł i dekoracje zaprojektowane z rozmachem. Cieszymy się, że nasze projekty po raz kolejny zostały w ten sposób docenione – podsumowuje Tomasz Podogrocki, z Zarządu Multidekor.

Świetlny design z Piastowa został też ostatnio zauważony za granicą. Oryginalna choinka z widokiem na Tower Bridge nad Tamizą według oficjalnego portalu turystycznego miasta visitlondon.com znalazła się wśród siedmiu najpiękniejszych drzewek bożonarodzeniowych w Londynie.