Iluminacje świąteczne, czyli jak przyciągnąć gości zimą

Ożywiają przestrzeń, podkreślają prestiż hotelu i kurortu, na turystów działają jak magnes. Iluminacje świąteczne – często obecne nie tylko na elewacji budynku lub w pobliżu wejścia, ale także w jego wnętrzu – stają się jednym z bardziej popularnych sposobów na to, żeby zimą przykuć uwagę gości i wyróżnić się pośród niesłabnącej konkurencji. Jak nie zmarnować tej okazji?

Iluminacje – świetlne powitanie gościa hotelowego

Coraz trudniej spotkać w okresie zimowym dobry hotel czy restaurację bez jakichkolwiek elementów dekoracyjnych. Cała sztuka w tym, żeby wprowadzić do obiektu zimowe akcenty niebanalnie i ze smakiem, a jednocześnie nie zrujnować budżetu marketingowego. I zrobić to tak, by te wysiłki zauważyli i docenili Państwa goście. Turyści co raz częściej poszukują w topowych hotelach, szczególnie zlokalizowanych w górach, nad morzem czy na Mazurach, świątecznej atmosfery. Magicznie rozświetlone miejsca niczym z bajki czy romantycznego filmu zapadają w pamięci na długo, czyniąc pobyt w hotelu wyjątkowym doświadczeniem.

iluminacje świąteczne hotelu

Iluminacje świąteczne hotelu. Jak to zrobić dobrze?

Każdy obiekt ma swój styl i indywidualny wystrój. Zupełnie inna atmosfera panuje w ultra nowoczesnym miejskim hotelu, inna w stylowym dworku czy pałacu, a jeszcze inna w restauracji na przedmieściach. Dlatego dekoracje świąteczne powinny zostać dobrane w taki sposób, aby podkreślały charakter konkretnej przestrzeni i idealnie z nią współgrały. Dobrze jest skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy wiedzą jak uniknąć ewentualnych wpadek. Zadbają o to, żeby iluminacje spełniały oczekiwania i tworzyły spójną, atrakcyjną całość, a nie składały się z chaotycznie dobranych elementów. Zaprezentują zarówno rozwiązania najprostsze takie jak kurtyny świetlne, czy stożkowe choinki jak i niestandardowe, kreatywne rzeźby świetlne z siedziskiem czy foto-ramy zaprojektowane z myślą o fanach zdjęć i mediów społecznościowych. Przy czym pamiętajmy, że warto pomyśleć o dekoracji nie tylko fasady hotelu, ale także tych miejsc, w których goście spędzają dużo czasu, a więc: recepcji, holu głównego, restauracji bądź lobby baru.

iluminacje świąteczne hotel

Dekoracje świąteczne – świet(l)ny marketing

Luksusowe hotele w polskich kurortach robią coraz więcej, by dogonić alpejską konkurencję i skusić amatorów białego szaleństwa. Dosłownie i w przenośni przykładami mogą tutaj świecić choćby słynny bieszczadzki Hotel Arłamów ****, czy Grand Hotel Stamary w Zakopanem.

Czas już zdać sobie sprawę z tego, jak ważna jest świetlna oprawa obiektu, jaką daje przewagę nad konkurencją i potraktować ją jako istotne narzędzie marketingowe. Tym bardziej, że przynosi ono korzyści nie tylko na święta. Uatrakcyjniają ofertę i zaskakują gości podczas balów sylwestrowych, wyjazdów noworocznych, a nawet ferii zimowych. Wydatek na efektowne, nieoczywiste, ale przemyślane świąteczne akcenty świetlne należy więc traktować w kategoriach inwestycji, która rozkłada się na parę miesięcy i może zaprocentować na przyszłość. Nie znaczy to wcale, że o oświetleniu świątecznym czy eleganckich dekoracjach mogą myśleć wyłącznie duże sieci hoteli czy restauracji, dysponujące pokaźnym budżetem. Dzięki oryginalnym pomysłom i zaskakującemu designowi nawet niewielkie obiekty z dość skromnym budżetem, udowadniają, że można i warto zabłysnąć na święta.

Fot. profil hotelu Arłamów na Instagramie – www.instagram.com/hotelarlamow/

Jeśli szukasz informacji o spektakularnych dekoracjach świątecznych dla Państwa hotelu, skontaktuj się z nami już dziś:

Paulina Solińska

Specjalista ds. Kluczowych Klientów
tel. kom. +48 888 732 601, p.solinska@multidekor.pl

Elżbieta Lisiecka

Specjalista ds. Kluczowych Klientów
tel. kom. +48 662 113 824, e.lisiecka@multidekor.pl