Interaktywny napis wizytówką Kielc

Każde miasto kryje w sobie ukryte skarby, które przykuwają uwagę turystów i mieszkańców. W przypadku Kielc, powstała atrakcja, która staje się prawdziwą wizytówką tego urokliwego miasta. Przed Kieleckim Centrum Kultury przy placu Stanisława Moniuszki od niedawna można zobaczyć multimedialy napis „I love Kielce”.

Napis świetlny Kielce
fot. Mateusz Wolski | Kieleckie Centrum Kultury

“I love KIELCE” został zrealizowany w ramach kieleckiego Budżetu Obywatelskiego z inicjatywy Młodzieżowej Rady Miasta i Sebastiana Michalskiego.

Instalacja, o długości 12 metrów i wysokości 2,2 metra, kryje w sobie elementy interaktywne. Serce oraz litera L w formie charakterystycznego scyzoryka, pełnią funkcję wygodnych siedzisk. Korzystając z interaktywnej ławki, można usłyszeć utwory Stanisława Moniuszki, które udostępnił sam Włodek Pawlik, kielczanin i laureat nagrody Grammy.

Przy wyborze wykonawcy napisu priorytetem dla nas było połączenie interesującej interakcji z użytkownikiem, wyszukanego designu oraz solidnej, trwałej konstrukcji. Ostateczny rezultat przekroczył nasze oczekiwania. Liczba zdjęć kieleckiego napisu świetlnego udostępnionych w mediach społecznościowych jednoznacznie świadczy o tym, że zarówno mieszkańcy, jak i turyści są zachwyceni naszą nową instalacją – mówi Augustyna Nowacka, Dyrektor Kieleckiego Centrum Kultury.

Multidekor od wielu lat z dumą aranżuje przestrzenie publiczne w całej Polsce za pomocą iluminacji świetlnych. Uwielbiane już od dawna w okresie świątecznym, napisy świetlne zyskują na popularności również w innych porach roku. To właśnie dzięki takim inicjatywom, miasta jak Kielce przyciągają turystów i tworzą niezapomniane wspomnienia w sercach wszystkich odwiedzających.