Piastowskie Interpretacje 2016 z udziałem Multidekor

Multidekor od lat angażuje się w interesujące oddolne inicjatywy, które odbywają się w naszym sąsiedztwie. W kwietniu 2016 roku mieliśmy przyjemność sponsorować XIX Piastowski Przegląd Twórczości Plastycznej Interpretacje 2016, który zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Piastowie.

Głównym celem Przeglądu Interpretacje jest popularyzacja i edukacja przez sztukę, konfrontacja oraz wymiana doświadczeń, a także integracja środowisk twórczych. Uczestnikami Przeglądu są przeważnie seniorzy, dla których przygoda z malarstwem, rysunkiem, grafiką czy fotografią jest znakomitym sposobem na zagospodarowanie wolnego czasu.

Warto zaznaczyć, że na uroczystym wernisażu, który miał miejsce 22 kwietnia 2016 roku, przybyło ponad 100 osób. W wydarzeniu wziął udział Tomasz Podogrocki, Prezes Multidekor, który wręczył nagrody Grand Prix zwycięzcom oraz złożył gratulacje i podziękowania pozostałym uczestnikom.

Świąteczne dekoracje, które powstają w Piastowie, dają radość mieszkańców oraz tworzą wyjątkową atmosferę na ulicach Piastowa. Dzięki wsparciu Przeglądu Interpretacje 2016 mieszkańcy Piastowa już po raz 19. mogą obcować ze sztuką, którą tworzą fascynujący ludzie, którzy mieszkają w naszym mieście i regionie – powiedział Tomasz Podogrocki.